İntim Temizlik

Toplam 13 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Görünüm:
Toplam 13 ürün görüntüleniyor.

İntim Temizlik

Genital bölge temizliği olan intim temizlik, doğru ürünlerle ve doğru şekilde uygulandığında genital bölge temizliği ve bakımı konusunda son derece etkilidir. Genital bölge hassas bir yapı içerdiğinden kullanılan bakım ürünlerini doğru bir şekilde kullanmanın önemi yüksektir. Hem erkeklerde hem de kadınlarda kullanılabilen genital bölge temizlik ürünlerinin vücut bakımı noktasında birçok faydası söz konusudur. Vücudun birçok alanında olduğu gibi genital bölgede de zaman içinde deformasyonlar ve değişimler söz konusu olabilir. Genital bölgede en çok görülen sorunlar arasında kararma, koku, enfeksiyon yer alır. Bunlara ek olarak kadınlarda, genital bölgede kaşıntı, mantar ve kızarıklıklar da can sıkan sorunlar içinde yer alır. Kadınlarda genital bölgede, vulva bölgesinde egzama da önemli problemler içinde gösteriliyor. Genital bölge temizlik kremlerinin kullanılması bu bölgelerdeki tüm sorunlarınızın üstesinden gelmenizi sağlar. Genellikle vücut bakım ürünlerinde yüz ya da el gibi ön planda kısımlar için ürünleri kullanırız ancak genital bölgeler zaman içinde ihmal edilebilir. Bununla birlikte intim temizlik ürünleri ile, genital bölgenin temizliği hem özgüven açısından hem de sağlıklı bir cinsel yaşam açısından önemlidir.  

Genital bölge temizliğinde nelere dikkat edilir? 

İntim temizlik ürünleri ile, genital bölgelerde etkili bir bakım sağlanabilir. Bununla birlikte, genital bölge hassas bir cilt yapısına sahip olduğundan ötürü bakım ürünleri uygulanırken bazı konulara dikkat etmek gerekiyor. İntim temizlik bakım ürünleri içinde ilk olarak, sabunu tercih etmemek gerekiyor. Genital bölgelerin temizliğinde sabun asla kullanılmamalı, zira sabunun ph değeri ile cildin ph değeri farklıdır, sabun alkali bir temizlik ürünüdür. İntim temizlikte dikkat edilecek diğer bir konu ise, temizliğin iç genital bölgeye asla yapılmaması gerektiği. Temizlik yalnızca dış genital bölgeye yapılabilir. İç genital bölgeler, salgıladıkları sıvılar ile temizliği kendisi yapmaktadır. Dış genital bölgede intim temizlik için, genital bölge temizleme jeli ya da özel mendiller, cildimizle uyumlu içerikleri ve ph yapıları ile dokuyu korur ve etkili bir temizlik, bakım sağlar.  

Genital bölge temizliği nasıl yapılır? 

Genel cilt bakım ürünlerinin temizlik sürecinin nasıl yapılacağına ilişkin birçok kişi, uygulamalara hakim. Ancak genital bölge temizliği nasıl yapılır sorusu, merak edilen konular içinde yer alıyor. İntim temizlik nasıl yapılır, genital bölgede bakım ürünleri nasıl uygulanır sorusunun yanıtına gelirsek ilk olarak yapılması gereken şey genital bölgedeki tüyleri, kılları almaktır. Bu süreçte tüy dökücü krem, lazer epilasyon ya da ağda gibi metotları tercih edebilirsiniz. Ağrıya dayanıklılığınıza göre, genital bölgenizde ilk aşamada yapmanız gereken bu temizliktir. Bunun ardından genital bölge bakım ürününüzü tercih ederek, uygulama aşaması geliyor. Genital bölge bakım ürünleri, bu bölgenin ph yapısı ile uyumlu, hassas cilt yapısını olumsuz etkilemeyecek formüller içerir. Bakım ürünleri içinde krem, losyon ve jel gibi seçenekler yer alır. Her bakım ürününün uygulaması farklılıklar içerebilse de genellikle, bu jel, krem ya da losyon formlu ürünler dış genital bölgeye sürülerek uygulanır, iç genital bölgede ise asla kullanılmamalıdır. Uygulama gerçekleştirildikten sonra hassas genital bölgelerde koku ya da akıntı gibi durumlar çok daha az yaşanacaktır. Farklı amaçlar için kullanılabilen genital bölge bakım ürünleri, kimi zaman kıl ve tüylerden kurtulmak için, kimi zamansa çeşitli genital enfeksiyonlarla mücadele etmek için de kullanılabilir.  

Genital bölge için koku ürünleri 

İntim yıkama jeli ya da genital bölge temizleme jeli gibi ürünler, birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Bununla birlikte kadınlarda, özellikle yoğun günlerin ardından genital bölgede oluşan koku kimi zaman rahatsızlık verebilir. Bu kokunun önüne geçebilmek adına genital bölgenin kokusunu daha iyi bir hale getirebilmek için genital bölge parfüm ya deodorantı gibi ürünler tercih edilebilir.  

Genital bölge temizlik ürünleri markaları ve fiyatları 

Oldukça geniş, farklı amaçlar için tercih edilebilen genital bölge temizlik ürünleri hem bakım, hem kozmetik hem de farklı konularda karşımıza çıkabilir. Temizliğin yanı sıra cinsel gücü artırmak için kullanılabilen jel benzeri ürünleri de içeren genital bölge ürünleri ile, bakımlı ve özenli olmak isteyen insanlar aradıkları formu bulabilir. Jel, mendil ya da krem gibi seçeneklerle karşımıza çıkan genital bölge temizlik ürünlerinde en çok tercih edilen markalara gelirsek, Nivea, Avon, Farmasi, Mustela, Oriflame, Ecowell, L’actone, Dermokil ve Ogansie gibi seçenekleri görüyoruz. Hem kalite açısından istediğiniz sonucu verecek, hem de uygun fiyatı ile bütçenizi aşmayacak genital temizlik, bakım ürünleri arıyorsanız sitemizde sizin için en iyi alternatifleri sunuyoruz. Fiyata göre sıralama yaparak, sitemizdeki en ucuz intim temizlik ürünlerini bulabilirsiniz. Dermatolojik testlerden geçmiş, hassas genital bölge cilt yapınız için herhangi bir olumsuz etki içermeyen ürünler içinde uygun fiyatlı seçenekleri sepetinize atarak, aradığınız bakımlı yapıya ulaşabilirsiniz.  

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.