Gözenek Sıkılaştırıcılar

Toplam 8 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Görünüm:
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

Gözenek sıkılaştırıcı

Cilt sağlığına önem verenlerin en çok önemsediği konulardan biri, gözeneklerin sıkılaştırılması. Cildimiz nefes alan bir yapıdır ve cilt gözenekleri bunu sağlar. Bununla birlikte, çevre kirliliği başta olmak üzere birçok problem, cildimizi olumsuz etkiler. Kirliliğin etkilediği konulardan biri de, cilt gözeneklerinin büyümesidir. Gözenek büyümesinin sonucunda ise siyah nokta ya da akne gibi sorunlar görülebiliyor. Gözeneklerin büyümesinin bir diğer sonucu da sivilceler olabilmekte. Gözenek sıklaştırıcı ürünler, bu durumla mücadele etmek için tercih edilebilen seçeneklerdir ve temiz, bakımlı bir cilde sahip olmak için tercih edilebilecek ürünlerdir.

En İyi Gözenek Sıkılaştırıcı Krem

Cilt gözenekleri nedir ve neden sıkılaştırılmalı?

Cildimiz, hem iç yapısı hem de dışarıdan gelen etkilere karşı kendini dengelemek için çeşitli yapıların emilmesi için ya da dışarı atılması için gözenekleri kullanır. Vücutta biriken yağ ve terin oluşması, gözeneklerle olur. Gözenekler bunun dışında cildi enfeksiyon gibi rahatsızlıklara karşı da korur. Gözeneklerin görevleri ve özellikleri içinde diğer maddeler ise cilt ısısının dengelenmesi ve cildi besleyen ürünlerin alt katmanlarca emilmesidir. Gözenekler yapıları nedeniyle, kapanma gibi bir durum söz konusu olmaz. Bununla birlikte cilt gözenekleri zaman içinde açılabilir, genişleyebilir. Bu durum da yukarıda bahsettiğimiz gibi çeşitli cilt rahatsızlıklarına neden olur.

En İyi Gözenek Sıkılaştırıcı

Gözenek tıkanması neden olur?

Cildimizin dengesini koruyan gözeneklerde belli durumlarda tıkanma olabilir. Gözeneklerin yapılarına gelirsek, her insanda keratin proteini ve yağlı ciltlerde, yağın nedeni olan sebum yapısı bulunur. Cilt, bu maddeleri doğal bir şekilde dışarı atamadığında ise cildimizde ölü deri olarak tabir edilen yapılar oluşur. Bununla birlikte cildin, normalin üzerinde yağ salgılaması nedeniyle yağ oranı artar ve ölü derilerin de yer aldığı gözenekler tıkanır. Cildimiz, yapısındaki yağı dışarı çıkarabilmek için normalden fazla büyümeye başlar ve gözeneklerin büyümesi bu şekilde olur.

Gözeneklerin büyümesine neden olan faktörler

Gözeneklerin büyümesi, gözenek sıkılaştırıcı ürün kullanarak aşılabilecek bir problem olmasına karşın, gözenek büyümesinin farklı nedenleri de vardır:

  • Alkol bazlı makyaj ürünlerinin yoğun şekilde kullanılması
  • Güneşli ortamlarda güneş koruyucu ürün kullanmamak
  • İlerleyen yaşa bağlı olarak ciltte kolajenin azalması
  • Cildin susuz kalması ya da cilt temizliğinin yapılmaması

Bu nedenlere ek olarak, gözenekleri büyüten nedenler arasında sıcaklığın çok yüksek olduğu yerlerde yaşamak ve genetik faktörler de yer alabilir.

Gözenek Sıkılaştırıcı Ürünler

Gözenek sıkılaştırıcı ürünler

Gözenek sıkılaştırma, cilt bakımına özen gösteren herkesin dikkat ettiği bir konu. Cildimiz, çevre kirliliği başta olmak üzere birçok dış etki nedeniyle zaman içinde kirlenebiliyor ve gözenekler genişleyebiliyor. Buna ek olarak cilt, ihtiyacı olan nem düzeyini bulamadığında cilt kuruluğu görülebiliyor ve bu da sivilce ve siyah nokta gibi cilt sorunlarını tetikleyebiliyor. Gözenek sıkılaştırıcı ürünler sunduğu bu etkiyle, cildin daha sıkı ve doğal bir yapıya kavuşmasını sağlıyor. İçerdikleri özel formüllerle cildin olması gereken formunu bulmasını sağlayan gözenek sıkılaştırıcı kremler içinde yağlı ciltler için sıkılaştırıcı ürünleri, vücut sütü sıkılaştırıcı seçenekleri ve diğer sıkılaştırıcı ürünler ön planda. Tüm bakım ürünlerinde olduğu gibi gözenek sıkılaştırıcılarda da kuru ciltler, yağlı ciltler ve karma (normal) ciltler için farklı ürünler yer almakta.

Gözenek sıkılaştırıcı ürün markaları ve fiyatları

Gözenek için maske, gözenek sıkılaştırıcı krem ve diğer gözenek sıkılaştırma ürünler, cildinde, gözeneklerin genişlemesi kaynaklı problem yaşayanların tercih ettiği bakım ürünleri içinde yer alıyor. Gözenek sıkılaştırma konusunda ürün önerisi arıyorsanız ve en iyi gözenek sıkılaştırıcı nedir diye merak ediyorsanız, DermoDr olarak cilt yapınız için en iyi etkiyi veren, kaliteli ürün seçeneklerini sunuyoruz. Hassas ve karma ciltlerin yanı sıra kuru ve yağlı ciltler için, alerjik cilde sahip olanlar için özel bileşenlerin yer aldığı ürünlerde sitemizde sizin için en iyi alternatifleri sunuyoruz. Sprey, losyon, krem formlarında gözenek sıkılaştırıcılarda en çok tercih edilen markalar Vichy, Nivea, Lierac ve Caudalie. Buna ek olarak Farmasi, Garnier, Yves Rocher ve Amway de gözenek sıkılaştırıcı markaları içinde. En ucuz gözenek sıkılaştırıcı ürünü bulmak, cilt bakım ürünlerinde indirim ve kampanya avantajlarıyla en uygun fiyatları bulmak için sitemizde fiyata göre sıralama yapabilirsiniz. Hızlı online alışveriş ve Türkiye’nin her noktasına kargo fırsatı DermoDr’da sizi bekliyor.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.