Diş Macunu

Toplam 60 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Görünüm:
Toplam 60 ürün görüntüleniyor.

Diş Macunu

Ağız ve diş sağlığını koruma konusunda en temel temizlik diş fırçalamaktır. Yalnızca dişlerin temizliği için değil, aynı zamanda ağız sağlığı için de önemli olan diş fırçalama, dünya genelinde kabul görmüş bir bakımdır. Ağız hijyenini koruma konusunda farklı diş macunu çeşitleri içerdikleri özel bileşenlerle, bembeyaz dişlere sahip olmanızı sağlamanın yanı sıra, ağızda kokuyu önlemesi ve ferah bir deneyim sunmasıyla öne çıkıyor. Diş macunu çeşitleri ve markaları bize geniş bir ürün skalası sunuyor, diş macunu asit mi baz mı tercih edilmeli ya da diş macunu beyazlatıcı etkisi için hangi markanın ürünü kullanılmalı diyorsanız, diş macunu çeşitleri ve faydalarını ele aldık.

Diş macunu çeşitleri

Diş yapısına uygun bir fırçayla birlikte kullanılan diş macununun ağız ve diş bölgesinde birçok kullanım amacı var. Bunların başında ise dişleri beyazlatma, plak gibi oluşumları önleme ve genel ağız sağlığını koruma geliyor. Diş fırçalamanın diğer avantajlarına geldiğimizde ise ağızdaki kötü kokunun yerine ferah, temiz bir koku vermesi, başta çürük olmak üzere dişlerde birçok probleme karşı etkin rol oynaması akla geliyor.. Günümüzde diş macunu markaları, farklı ağız ve diş yapılarına özel, farklı amaçlar için kullanılabilen birçok ürün sunuyor. Diş macunu seçiminde karşınıza çıkacak ilk alternatif florürlü ve florürsüz diş macunları olacak. Bununla birlikte alkolsüz diş macunları da tercih edilen ürünlerden. Temizleyici diş macunları, içerdikleri özel yapılarla dişteki lekelerle mücadele etmek için kullanılıyor. Diş taşı ve plak gibi rahatsız edici yapıların oluşumuna karşı yüzey aktif bileşenler içeren özel temizleyici diş macunları, önemli rol oynuyor. Dişlerinizde en çok rahatsız olduğunuz konu, sararma gibi renk problemleriyse diş beyazlatıcı macunlar en iyi çözümü sunuyor. Diş minesi üzerinde herhangi bir olumsuz etki ortaya koymayan beyazlatıcı diş macunları, dişlerde aradığınız ferahlığı sunuyor.

Diş macunu içerikleri

Dişlerde etkili bir temizlik ve genel ağız sağlığı konusunda etkili bir bakım sunan diş macunları, içerdiği özel maddelerle iyi bir temizlik sunarken, zararlı bileşenler sunmuyor. Diş temizliği için, uygun oranda yüzey aktif madde içeren diş macunlarında köpürmeyi sağlayan bir yapı yer alıyor. Diş macunu içeriğinde, ürüne göre değişmek üzere çoğunlukla görülen ürünlerden çinko klorür, gibi yapılar diş etlerinin daha sağlıklı olmasını sağlar. Buna ek olarak ağızdaki koku ve tartar, iltihap gibi sorunlara karşı da etkilidir. Çeşitli aromalar içeren diş macunları, ağız kokusuna karşı çok etkili bir çözüm sunar. Diş macunu aromalarının çeşitlerine geldiğimizde vanilyalı, naneli ve limonlu diş macunları en çok tercih edilenler arasında. Diş macunu içinde yer alan ürünler içinde gliserol ve sorbitol gibi, sağlık açısından zararsız bileşenler yer alıyor. Diş etinin daha sağlıklı olmasını sağlayan yapılar içinde potasyum yer alıyor. Buna ek olarak ksilitol maddesi de dişlerde çürüme gibi problemlere karşı etkili yapı sunuyor.

Siyah diş macunları

Diş macunu modelleri içinde, marketlerde ve bakım ürünleri mağazalarında siyah diş macunlarının artık yaygın kullanıldığını görmüş olmalısınız. Siyah diş macununun amacı genellikle dişlerde daha etkili bir beyazlık sağlamaktır. Diş beyazlatıcı ürünler içinde yer alan siyah diş macunlarının rengi bileşenlerinde yer alan kömürden geliyor ve siyah diş macunları etkili ve düzenli bir şekilde kullanıldığında beyazlatıcı etki sağlayabiliyor. Siyah diş macunlarının bileşenindeki yapılar peeling ürünlerinde de yaygın yer alıyor. Bununla birlikte siyah diş macunu faydaları içind,e dişteki lekelerin azalması da gösteriliyor.

Karbonatlı diş macunları

Temizlik alanında çok kullanılan bir yapı olan karbonat, diş macunlarında da karşımıza çıkıyor. Karbonat, ağız ve diş sağlığında beyazlatıcı etkiye sahip olan bir madde olmasıyla da biliniyor. Karbonatlı diş macunları, içerdikleri mikro yapılarla diş fırçalama esnasında bakterilere karşı savaşarak ağızda iyi bir temizlik sağlıyor. Karbonatın diş fırçalama konusunda diğer bir avantajı da ağzımızın pH seviyesini dengelemesi. Dişlerdeki lekeleri azaltmasının yanı sıra daha beyaz gülüşlere neden olan karbonatlı diş macunları özellikle çocuklar için uygundur zira florür içermez. Florür bazı diş macunlarında yer almasına karşın 3-4 yaş altı çocuklarda çeşitli sorunlara yol açabilir.

Doğal içerikli diş macunları

Ağız ve diş sağlığının en önemli kriteri olan düzenli diş fırçalama konusunda doğru diş macununu seçmek son derece önemli. Geniş seçeneklere sahip diş macunu çeşitlerini tercih ederken, hem içeriğinde bulunan maddelere hem de paraben gibi zararlı yapıları içerip içermediğine bakabilir, ambalajı kontrol edebilirsiniz. Organik diş macunları ya da bitkisel diş macunları olarak bilinen doğal içerik bakımından zengin ürünler, içerdikleri bitkisel bileşenlerle doğanın ferahlığını ve sağlığını size hissettiriyor. Organik diş macunu çeşitleri içeriğine baktığımızda karşımıza aloe vera ya da nane gibi bileşenlerin yer aldığını görüyoruz. Bu yapılar ağızlarda çürüğe karşı etkili rol oynamasının yanı sıra, beyazlatma konusunda doğal etki sunuyor. Herhangi bir hayvansal katkı maddesi içermemesiyle veganlar için de uygun olan organik diş macunları, ağız florası için en faydalı bileşenleri sunuyor. Diş çürüklerine karşı, bakterilerin olumsuz etkilerine koruma sağlayan diş macunları, daha keyifli gülüşler, daha iyi bir ağız ve diş sağlığı için oldukça önemli.

Diş macunu markaları ve fiyatları

Siyah diş macunları, florürlü diş macunları ya da organik diş macunları başta olmak üzere birçok diş macunu türü mevcut. Ağız ve dişler için en sağlıklı etkiyi sunmasının yanı sıra etkili bir beyazlık vererek, dişlerinizde aradığınız formu yakalamanızı sağlayacak diş macunu çeşitlerinde en iyi fiyatları DermoDr olarak sunuyoruz. Diş macunu fiyatlarını etkileyen en önemli kriterler içinde ürünün gramajı, markası ve konsepti öne çıkıyor. En çok tercih edilen diş macunu markalarına gelirsek Corega, Clinomyn, Dentasave, Difaş, Opalescence, Oral-B, Parodontax ve Sensodyne öne çıkıyor. Bununla birlikte İpana, Signal ve Colgate ürünleri de diş macunlarında tercih edilen seçenekler arasında. Ağız ve diş sağlığınızı etkili bir şekilde korumak için, sitemizde yer alan ürünleri satın alabilirsiniz. En ucuz diş macunu ya da en uygun fiyatlı diş macunu ürünlerini bulmak için, fiyata göre filtreleme yapabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.