Diş İpi&Arayüz Fırçası

Toplam 23 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Görünüm:
Toplam 23 ürün görüntüleniyor.

Diş İpi Arayüz Fırçası

Etkili bir ağız bakımda en önemli ürünlerden biri olan diş ipleri, ağız sağlığına dikkat edenlerin en çok tercih ettiği ürünlerden. Günlük diş ve ağız bakımımızda diş fırçalamak oldukça önemi, bununla birlikte diş fırçaları, hem kendi yapılarından hem de ağzın kendi yapısından ötürü tüm noktalara ulaşamıyor. Diş fırçalarının ulaşamadığı yerlerde ise gıda birikintileri zaman içinde sorun yaratabiliyor. Diş ipi kullanımı, fırçaların erişemediği yerlerdeki sorunları çözmemizi sağlayan koruyucu bir bakım etkisi sunuyor. Diş ipine ek olarak arayüz fırçası ürünler de, kapsamlı bir ağız ve diş bakımı için oldukça önemli.

Diş ipi çeşitleri

Kapsamlı bir ağız bakımı için tercih edilebilecek diş ipi ürünleri, içerdikleri farklı modellerle dişlerin arasındaki tüm noktalara erişebilecek şekilde tasarlanmıştır. Diş ipi ürünlerinin çeşitlerine geldiğimizde mumlu ve mumsuz diş ipleri modelleri öne çıkıyor. Bunun dışında dişlerinin arasındaki mesafenin fazla olduğu kişilerde de çok filamanlı diş ipleri önerilebilir. Mumlu diş iplerinin özelliği, yapısal olarak daha kaygan olmasının avantajıyla, zor girilebilen bölgelere dahi kolay bir şekilde erişebilmesidir. Diğer diş ipi çeşitlerine geldiğimizde, diş ipi kullanımını kolaylaştırmayı amaçlayan PTFE ürünler tek filamanlı olarak geçen seçeneklerdir ve dar diş aralarına girebilir. Diş etine zarar vermeyecek şekilde tasarlanmış bu diş ipi çeşitleri, ideal bir ağız-diş bakımı için tercih ediliyor.

Diş iplerinde, farklı diş tedavileri görmüş kişiler için uygun olarak tasarlanmış seçenekler de var. Super floss olarak bilinen diş ipleri, uçları diğer iplere göre sert şekilde geliştirilmiştir. Dişlerinizde köprü yaptırdıysanız ya da ortodonti tedavisi gördüyseniz protez dişlerin altına kolay bir şekilde ulaşabilen bu ürünler, zorlu dişlerde bile en iyi temizliği sunar. Bunun dışında aromatik olarak, mentollü diş ipleri de dişlerde temizliğin yanı sıra daha ferah bir deneyim sunuyor.

Diş ipi faydaları

Diş ipi kullanımı, diş fırçalama gibi temel diş sağlığı uygulamasına ek olarak düzenli bir şekilde yapıldığında birçok fayda sunuyor. Gıda artıklarının zaman içinde, diş etlerinde oluşturabileceği mikrobiyal plakları önleyen diş ipleri, diş eti hastalıklarıyla mücadelede çok faydalı bir üründür. Diş ipinin, dişlerinde herhangi bir sorunu olmayan kişiler için koruyucu olmasına ek olarak, dolgu ya da protez yaptıranlar için önemi de yüksektir. Zira diş aralıkları oluştuğunda zaman içinde burada gıda kalıntıları oluşabilir ve bu artıkların temizlenmesi için, fırça yeterli değildir, yalnızca diş ipi kullanılabilir.

İçerdiği yumuşak doku ile dişlere zarar verici bir etki sunmayan diş ipleri, mumun yanı sıra polimer yapısıyla tam teşekküllü bir temizlik sağlar. Çocuklara verilen ağız bakım önerileri içinde de yer alan diş ipleri, düzenli olarak kullanıldığında diş ve diş eti hastalıklarına karşı faydaları öne çıkan bir ürün.

Diş ipi nasıl kullanılır?

Diş ipi nedir sorusunun yanıtını yukarıda verdik, bununla birlikte daha önce diş ipi kullanmadıysanız, diş ipi nasıl kullanılır diye merak ediyor olabilirsiniz. Diş ipi kullanımı oldukça pratiktir ve kolay bir şekilde yapılabilir. İlk olarak, diş ipinizin yaklaşık 40 santimetre uzunluğunda yani iki karışa yakın kesilmesi gerekiyor. İp kesildikten sonra, kolay bir kullanım için ele dolanır. Diş ipini kullanırken, üst diş temizliği için baş parmakları kullanırken, alt dişlerin temizliği için işaret parmaklarımızı kullanabiliriz. Sonraki aşamada tüm dişlerin arasına girilir ve düzeyler temizlenir. Sırayla dişlerin yüzeyleri temizlenir ve C formu adı verilen temizleme metodu ile temizlik tamamlanır.

Diş ipi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler, etkili bir sonuç almak ve ağız, diş sağlığınızı korumak adına önemlidir. Diş ipi kullanımında günde bir kere kullanım doktorlar tarafından önerilmektedir. Dişlerin arasında iple temizlik uygulamasında, ipi zorlamamak önemlidir. Zira ip zorlandığında diş eti dokusu hassas yapısı nedeniyle zarar görebilir. Diş eti ağrısı ve kanaması gibi durumlara karşı buna dikkat edilmesi önemlidir.

Arayüz fırçası nedir?

Diş ve ağız sağlığında kullanılan ürünler içinde en önemli seçeneklerden arayüz fırçaları, ağız bakımında birçok fayda sağlıyor. Diş yapıları kimi zaman, geniş aralıklara sahip olabilir ve doktorlar böyle bir duruma karşı arayüz fırçasının, diş ipine göre daha etkili temizlik sunacağını ifade etmekte. Arayüz fırçası içerdiği farklı boyutlarla, diş aralarında etkili bir temizlik sunar. Bununla birlikte olması gereken boyutta fırça önemlidir zira gereğinden fazla geniş arayüz fırçası diş aralarının genişlemesine neden olur. Arayüz fırçaları, genel olarak aşağıdaki durumların söz konusu olması durumunda kullanılır:

  • Dişlerin arasında kalan gıda birikintilerinde, diş iplerinin yeterli olmaması durumunda arayüz fırçası kullanılır.
  • Diş eti çekilmesi gibi sorunlardan muzdarip olan kişilerde diş araları büyük boşluklar içerebilir ve bu durumlarda arayüz fırçası modelleri önerilebilir.
  • Diş teli uygulanmış kişilerde, arka bölgedeki artıkların alınması için kullanılır.
  • İmplant ve diş etinin birleştiği noktaları temizlemek için uygulanır.

İnce, orta ve kalın kalıntıkta arayüz fırçaları bulunur ve ince kalınlıkta olanların ebatı 0,4 0,45 0,5 mm, orta kalınlıkta olanların ebatı 0,6 0,7 0,8 mm, kalın kalınlıkta olanların kenarı ise 1,1 1,3 1,5 mm’dir.

Arayüz fırçası nasıl kullanılır?

Diş aralarını temizlemek için en çok tercih edilen bakım ürünü olan arayüz fırçasının kullanımı, normal bir diş fırçasından farklıdır. Bu nedenle kullanım esnasında, aşağıdaki noktalara özen göstermeniz önemlidir:

  • Arayüz fırçası kullanımında diş macunu yer almaz.
  • Hassas bölgelere erişimi olabileceği için yumuşak hareketlerle temizleme yapılır.
  • Arayüz fırçası, diş aralarına uygun bir şekilde zorlamadan yerleştirilir.
  • Kullanımdan sonra su ile temizlik yapılmalıdır ve bir fırça en çok 3 kere kullanılmalıdır.
  • Arayüz fırçası ucu esnek olabildiğinden, ulaşması zor bölgelerde bükülerek kullanım sağlanır.
Diş ipi ve arayüz fırçası markaları ve fiyatları

Etkili bir ağız-diş bakımında, arayüz fırçaları ve diş ipleri önemli sonuçlar verebiliyor. Ağız bakım ürünleri içinde çok tercih edilen diş ipi ve arayüz fırçasında, en iyi markaların ürünlerini DermoDr olarak sunuyoruz. Diş ipi fiyatları ve markalarına geldiğimizde, en çok tercih edilen markalar arasında Oral-B, Nivea, Sanitral, Sensodyne, Colgate, Tepe ve Banat yer alıyor. Arayüz fırçası markalarında ise Tepe, en çok öne çıkanlardan. Arayüz fırçası fiyatlarında en uygun teklifleri görmek, en ucuz diş ipi ve arayüz fırçası ürünlerini satın almak için sitemizdeki ürünleri fiyata göre sıralayabilirsiniz. Online alışveriş ayrıcalığı ve Türkiye’nin her noktasına kargo fırsatı ile, ihtiyacınız olan ağız bakım ürününü anında satın alın.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.