Cilt Bakım Serumları

Toplam 61 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Görünüm:
Toplam 61 ürün görüntüleniyor.

Cilt bakım serumları

Vücudumuzun en geniş alana sahip dış organı olan cildimiz, bunun etkisiyle dış etkilere en çok açık olan bölgemizdir. Cildi etkileyen dış etkenler arasında yer alan sağlıksız ve düzensiz beslenme, yaşlanma etkileri zaman içinde cildimizin elastik ve diri yapısını kaybetmesine neden olur. Cilt bakımımız için tercih ettiğimiz nemlendirici gibi bakım ürünlerini her ne kadar düzenli kullansak da, bu ürünler cildi yenilemez ve anti aging bir etki ortaya koymaz. Bu nedenle günlük bakım dışında cildi destekleyecek, tazeleyecek ve dış etkilere karşı koruyacak bir etki gerekir. Cilt bakım serumları bu amaçla kullanılır ve cildin yenilenmesine, güçlenmesine ve yıpranmaya karşı korunmasına yardımcı olur.

C Vitamini Cilt Serumu

Yüz serumu ve faydaları

Cilt bakım serumları içinde en çok tercih edilen ürünler içinde yer alan yüz serumları, yüzünüzde doğal içeriği ile yarattığı etkiyle cildi besler. Bakım ürünleri ya da makyaj malzemelerini en çok kullandığımız kısım olan yüzümüz, zaman içinde yıpranma ve kırışıklık gibi sorunlarla karşılaşır. Nemlendirici, temizleyici tonikler, güneş için kremler ve diğer ürünler kendi alanlarında katkı sağlasa da cildin genç yapısını korumada yetersiz. Yüz serumları ile ciltteki lekeleri temizleyebilir, akneleri azaltabilir, kırışık kısımları yumuşatabilirsiniz. Yüz tipinize uygun bir cilt bakım serumu tercih etmeniz, cildinizde aradığınız değişim formunu hissetmenizi sağlayacaktır.

Cilt Bakım Serumu

Yüz bakım serumları, güçlü bileşenlere sahip olmanın dışında hafif formları ile, küçük molekülleri üzerinden cildin tüm kısımlarına ulaşır. Nemlendirici ve cilt bakım yağları daha kalın yapılar olduğu için, cildin en derin noktalarına ulaşamaz. Serumların ayırt edici özelliği olan ince yapısı ile aktif formunu cildin üstünün yanı sıra, altına da erişmesi daha iyi sonuç vermesini sağlar. Cildiniz için uygun yüz serumunu tercih ederek, dilerseniz lokal dilerseniz de genel bir bakım etkisi yaratabilirsiniz. Hyaluronik asit gibi, ciltte gençleşmeyi ve yenilenmeyi sağlayan maddeler içeren serumlar, cilde ihtiyacı olan nemi ve diğer bileşenleri sunuyor.

Cilt Lekeleri için Serum

Cilt tipi için en iyi cilt serumu

Yüz bakım serumunun yanı sıra, cilt sıkılaştırıcı serum, nemlendirici serum gibi seçenekler yer alıyor. Cildiniz için en iyi bakım ürününü keşfederken ilk olarak dikkat etmeniz gereken konu cilt tipiniz için uygun seçeneği bulmaktır. Örneğin en yaygın görülen cilt tipleri içinde yer alan kuru ciltlerde, serumun nem oranını artırması hedeflenir. Nemi artırmak ve ciltte daha genç bir form oluşturmak adına hyaluronik asit düzeyi yüksek serumlar, ciltte su moleküllerinin etkinliğini artırır ve daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlar.

 Cilt Yenileyici Serum

Nemlendirici serum olarak bilinen bakım ürünlerinde, E vitamini yüksek oranda yer almaktadır. Bununla birlikte toparlayıcı, sıkılaştırıcı serum seçeneklerinde niasinamid yapısı, parlak ve daha duru bir cilt içinse glikolik asit yapısı serumlarda yer alır. En iyi cilt serumu seçeneği, bahsettiğimiz gibi hem cildinizin ihtiyacına hem de cilt tipinize göre değişebilir. Ancak içeriğinde doğal bileşenler barındıran ve chia, kuşburnu ya da diğer doğal yapıların yağlarını içeren, cilt gözeneklerini rahatsız etmeyen bir formda olan cilt serumlarının tamamı cildiniz için faydalıdır.

En İyi Cilt Serumu

Cilt bakım serumları nasıl kullanılır?

Konsantre bir yapıya sahip olan cilt bakım serumları, cilt yenileyici serum ya da nemlendirici, sıkılaştırıcı gibi amaçlarla kullanılan ve derinin alt tabakasına inerek, cildinizin ihtiyacı olan bileşenleri veren ürünlerdir. Cilt bakım serumu seçimi yaparken ilk olarak ihtiyacınız olan bakım etkisini, ardından da cildinizin tipini baz almalısınız. Bakım serumları içinde, kuru ya da yağlı ciltlerin yanı sıra, kırışık, lekeli, esneklik eksikliğinin olduğu ya da sivilcelenme gibi sorunlara karşı geliştirilmiş ürünler yer alır. İçeriğinde mineral ve vitaminlerin yanı sıra hücre yenileyici bileşenlerin de yer aldığı cilt bakım serumları nasıl kullanılır, nasıl uygulanır diyorsanız, izlemeniz gereken adımlar şu şekilde:

       Serumları uygulamadan önce cildinizi iyi bir şekilde temizlemelisiniz.

       Cilt bakım serumunu cildinize sürmeden evvel ılık su ile cildinizi temizleyin ve herhangi bir makyaj kalıntısının kalmadığından emin olun.

       Hızlı emilen serum ortalama 1-2 dakika içinde tamamen emilir.

       Gündüzlerde nemlendirici serumlar, akşamları ise gece kremi tercih edebilirsiniz.

       Serumu hafif hareketlerle yüzünüzde ya da ilgili bölgede uygulayın.

Serumu uyguladıktan sonra ilk sonuçları ortalama 1-2 ay içinde görülebilir. Cilt bakım serumu takviyesi alan hücreler 2 aydan kısa süre içinde yenilenme sürecini hızlandırır ve siz de, cildinizdeki yenilenme etkisini hissedebilirsiniz.

Kuru Ciltler için Serum

Cilt bakım serumu markaları ve fiyatları

En çok tercih edilen doğal cilt bakım ürünlerinden olan cilt bakım serumları, 20’li yaşlardan sonra kullanılmakta. Nem oranı düşük, hızlı kuruyan ya da güneş lekesi gibi durumlara yatkın bir cildiniz varsa siz de cilt bakım serumlarını kullanabilirsiniz. Aydınlatıcı, nemlendirici, yaşlanma karşıtı, akne karşıtı, matlaştırıcı ya da lekeli, tahriş olmuş ciltler için kullanılabilen cilt bakım serumlarında en çok tercih edilen markalar arasında La Roche Posay, Sinoz, Vichy, Pure, Loreal Paris’in yanı sıra Farmasi, Neutrogena, Bioderma, Nivea, Amway ve Hunca yer alıyor. Dermatolojik testlerden geçmiş, en kaliteli cilt bakım ürünlerinin yer aldığı sitemizde uygun fiyatlı bakım ürünlerini keşfedebilirsiniz. DermoDr kalitesi ve uygun fiyat avantajıyla indirimli, ucuz ve kaliteli cilt ve yüz bakım serumu ürünlerini keşfedin, Türkiye’nin her noktasına hızlı kargoyla teslim alın.

 Yaşlanma Karşıtı Serum

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.