Besin Takviyesi

Toplam 3 ürün görüntüleniyor.
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Besin Takviyesi

Bebekler dünyaya geldikten sonra, ilk 6 ay anne sütü ile beslenirler. Dünyayı tanıyan, yaşamı keşfeden bebeklerin bu dönemde tükettikleri tüm gıdalar oldukça önemlidir. Zira ilk gelişim dönemlerinde, almaları gereken vitamin, mineral ve diğer doğal bileşenlerle hızlı bir şekilde büyürler. Anne sütünün ardından geçiş yapılan ek gıda, ya da ek besin dönemi sürecinde ise bebekler zamanla yiyecekleri tanımaya başlar ve bazı besin kaynaklarını sevmeye ya da sevmemeye karar verebilirler. Bebekler için takviye vitamin ya da diğer bileşenler, doktorun yönlendirmesine göre anne sütü ile birlikte verilebiliyor. Bebekleriniz, kontrollü ve olması gereken ölçüde besin takviyesi alabilir. Bu takviyeler iştah açıcı olarak kullanılabilir, ya da sindirimi kolaylaştırma amacıyla tüketilebilir.  

Bebekler için besin takviyesi çeşitleri 

Yenidoğan için vitamin takviyeleri ya da bebekler için en iyi vitamin takviyesi nedir diye merak ediyorsanız esasen bu sorunun tek bir yanıtı yok. Bebekler için yer alan besin takviyelerinin her biri, farklı bir vitamin ya da mineral açısından zengindir. Bu da önemli olan kısmın çok yönlü beslenmek olduğunu gösteriyor. Çocuklar için vitamin takviyesi araştırıyorsanız, ek gıda ya da bebek takviye besinleri olarak da ifade edilen bu ürünler hakkında bilmeniz gerekenler şu şekildedir: 

 • Bebeğiniz geceleri uyku problemi çekiyor ve sık sık ağlıyorsa, acıkıyorsa daha rahat uyumalarını sağlamak adına lif ve süt açısından yoğun formüle edilmiş mamaları kullanabilirsiniz. 
 • Bebek bisküvileri ve meyve açısından zengin karışık mamalar, bebeklerin beslenme tarzına uygun olarak hazırlanmıştır, alternatif olarak değerlendirebilirsiniz. 
 • Bebekler özellikle diş çıkarma sürecinde huzursuz olur ve sıklıkla ağlar, çoğu zaman ise ek gıda alımını istemez. Böyle durumlarda bebekler için en sağlıklı seçenek vitamin ve mineral açısından zengin, kaliteli besin takviyeleridir.  
 • Besin takviyelerinde en çok dikkat etmemiz gerekenlerden biri de koruyucu ya da renklendirici madde içermemesidir.  

Bebekler için vitamin ve diğer takviyeleri kullanmanın avantajları 

Anne sütü bebekler için gerçek bir mucize. Bununla birlikte besin takviyeleri, ciddi anlamda bir kurtarıcı konumunda. Bebekler için c vitamini takviyesi ve diğer ek gıda seçenekleri, hem onların gelişimine ciddi katkı sağlar, hem de anne babaları farklı zamanlarda kurtaran bir niteliktedir. 

 • Bebekler için gıda takviyeleri, içeriğinde balık yağı, kalsiyum ve demirin yanı sıra, B12, C ve D vitamini açısından zengin bir formül sunar. 
 • Bebeklerin anne sütü ile beslendikleri ilk 6 ayın ardından alınabilen gıda takviyeleri, içeriğinde organik süt, pirinç unu ve mamalar için özel hazırlanmış tahılları içerir. Gelişmiş formülleri ile bebeklerin ihtiyacı olan doğal bileşenleri snarlar. 
 • Bebeklerin gıda takviyesi almaya başladığı dönemde, doğru ve kaliteli içerik sunan vitamin ve diğer takviyeler, fiziksel gelişimin yanı sıra bebeğin ruhsal gelişimini, zihinsel gelişimini de destekler.  
 • Besin takviyelerinin en önemli avantajlarından biri de, onların doyduklarından emin olabilmeniz adına kolay bir şekilde, nereye giderseniz gidin yanınızda götürebileceğiniz seçenekler olmasıdır.  

Bebekler için en faydalı vitaminler 

Bebeğimiz fiziksel, zihinsel ve ruhsal gelişimini doğru bir şekilde sürdürebilmek için tüm vitamin ve minerallere dengeli bir ihtiyaç hisseder. Bu anlamda bebekler için en faydalı vitaminler hangileridir diye merak ediyorsanız, teker teker vitaminler ve faydalarını inceledik. Bebekler için C vitamini takviyesinden diğer takviyelere kadar tüm seçeneklere bakalım. 

 • K vitamini: Bebekler dünyaya geldiklerinde K vitaminleri seviyesi düşük olur. Bununla birlikte anne sütünde de K vitamini yeterince yüksek değildir. Bebekler, kendi bünyelerinde vitamin sentezini ise 2. haftadan itibaren, çok iyi beslendiklerinde yapabilirler. Bu nedenle genellikle bebeklere, doğumdan iki hafta sonra K vitamini iğnesi yapılabilir.  
 • D vitamini: Bebeklerin en çok ihtiyacı olan vitaminlerden biri de D vitaminidir. Zira bebeklerin vitamin depolarında ve anne sütünde D vitamini düşük seviyededir. Sağlıklı bir gelişim için, dengeli bir vitamin alımı için D vitamini önemlidir ve bebeklerde, kalsiyum ve fosforun dengelenmesini sağlar.  
 • Demir: Bebekler için önemli takviyelerden biri de demirdir. Uzmanlar, bebeklerde demir takviyesinin 2. ayla birlikte yapılabileceğini ifade ediyorlar. Demir eksikiği sonucunda ortaya çıkabilecek durumlar içinde büyüme ve gelişimde gerilik, hastalıklara sık yakalanma, iştahın azalması, huzursuzluk ve ciltte dökülme olabilir.  
 • Omega-3: Balık yağı olarak da bilinen Omega-3, vücut için en kritik bileşenlerden biri. Anne sütünden ek gıdaya geçiş sürecinde balık yemek bu anlamda önerilir. Omega-3 besin takviyesinin faydaları arasında göz sağlığının yanı sıra, beyin gibi nörolojik alanların gelişimi önemlidir.  

Bebek besin takviyesi markaları ve fiyatları 

Sağlıklı bir yaşam için, sağlıklı ve dengeli beslenme şart. Bebeklerimiz söz konusu olduğunda ise çok daha fazla titiz oluyoruz. Bebek besin takviyelerinde, mineral ve vitamin açısından zengin, fiziksel ve zihinsel gelişimi destekleyici ürünlerde en çok tercih edilen markalar içinde Beeo, Hero Baby, Kidsolio, Humm ve Naturpy yer alıyor. Uygun fiyatlı ve kaliteli bebek besin takviyeleri içinde en iyi alternatifleri DermoDr olarak sizlere sunuyoruz. En ucuz besin takviyelerini, bebekler ve yenidoğanlar için vitamin ve mineral takviyelerini keşfetmek için fiyata göre sıralama yapabilirsiniz. Online güvenilir ödeme avantajı ve hızlı kargo ile, Türkiye’nin her noktasına ürününüzü teslim alabilirsiniz.  

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.