Balık Yağları & Omega 3

Toplam 19 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Görünüm:
Toplam 19 ürün görüntüleniyor.

Balık Yağları ve Omega 3 Takviye

Vücudumuzun ihtiyacı olan en önemli doğal bileşenlerden biri olan balık yağı, hem yetişkinler hem de çocuklar için tercih edilen önemli bir besin bileşenidir. Omega 3 yağ asidi olarak da bilinen balık yağı, hayvansal bir yağdır ve balıktaki dokulardan elde edilir. Sağlık uzmanları tarafından beyne en iyi gelen gıdalar içinde gösterilen balık yağı omega 3 faydaları ile, birçok kişinin tercih ettiği bir doğal bileşendir.  

Balık yağı (Omega 3) nedir? 

Hamsi ve ton balığı gibi balıkların dokularında yer alan omega 3 yağ asidi, içerdiği DHA ve D vitamini içeriği ile vücudumuzda birçok işlevi gerçekleştirmemizi sağlayan bir yapıdır. Balık yağının faydaları, metabolizmamızın birçok alanında etkisini gösterebilir. Vücudun üretemediği bir kaynak olan balık yağı, dışarıdan takviye ile alınmalıdır. Alınan balığın doku kalitesine göre kalitesi değişebilen balık yağı omega 3 içeriği, takviye olarak sıvı, tablet ya da kapsül olarak alınabilir.  

Balık yağı neden kullanılır ya da katkıları nelerdir diye düşünüyorsanız, en önemli faydaları arasında emilimi artırmak ve çeşitli vitamin kombinasyonları ile, etkisini en üst düzeye çıkarmaktır. Balık yağının birlikte alınabileceği vitaminler arasında A, B1, B2, B3 ve C vitamini olabilir.  

Omega 3 takviye çeşitleri

Balık yağı, içeriğinde omega 3 yağ asitlerini sunar. Peki Omega 3 nedir? Bu yapılar, vücutta yer alması gereken doymamış yağ asitleridir. En önemli omega 3 asitleri içinde ALA, DHA ve EPA yer alır. Balık yağında yer alan omega 3 asitlerinde EPA ve DHA bulunur. Diğer bir omega 3 içeriği olan ALA ise, fındık gibi gıdalarda yer alır.  

Omega 3’ün eksikliği durumunda karşımıza çıkabilecek rahatsızlıklar arasında astım, şeker ya da kanserin çeşitleri, öğrenmede gerilik olabilir. Bununla birlikte cilt rahatsızlıkları da, omega 3 eksikliğinde görülebilir. Omega 3 besin takviyesi olarak alındığında kalp ve damar hastalıkları başta olmak üzere hipertansiyon, sinirsel bozukluklara karşı etkili olduğu, bağışıklığı güçlendirdiği görülmüştür.  

Balık yağı omega 3 ne kadar alınmalıdır diye düşünüyorsanız, bir günde ortalama 1 gram omega 3 alınması, daha sağlıklı bir yaşam için önemlidir.  

Balık yağının faydaları nelerdir? 

İçeriğinde omega 3 yağ asidinin yer aldığı balık yağının, insan sağlığı üzerinde birçok olumlu etkisinin olduğu bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır. Balık yağı omega 3 ne işe yarar diyorsanız, sağladığı faydalar içinde kalp rahatsızlıkları, depresyon, anksiyete, kolesterolde bozukluk ve çocuklarda dikkat eksikliği ile hiperaktifliğe karşı etkili olduğu görülmüştür. Balık yağının etkili olduğu diğer konular arasında ise zayıf bağışıklık sistemi, kanser türleri, diyabet, eklem iltihapları, AIDS, çeşitli göz bozuklukları, alzheimer ve midede görülen ülserdir.  

Hemen her alanda birçok faydası bulunan balık yağı, doktorlar tarafından en çok önerilen takviye besin kaynaklarından biridir. Balık yağının hamileler üzerinde de faydaları mevcuttur. Gebelikte düşük riskini azaltan balık yağı, daha sağlıklı bir hamilelik dönemine yardımcı olmasının yanı sıra doğurganlık üzerinde de pozitif bir etki sunmaktadır. Omega 3 içeriği ile en faydalı doğal kaynaklardan olan balık yağının, akne ve sedef gibi cilt rahatsızlıkları için kullanıldığı da biliniyor. 

Balık yağı kilo aldırır mı? 

Balık yağı ile ilgili bazı doğru bilinen yanlışlar da söz konusu. Balık yağı omega 3 kilo aldırır mı sorusunun yanıtını evet olarak biliyorsanız, bu yanılgının içindesinizdir. Bazı insanlar balık yağının ve omega 3’ün kilo aldırdığını biliyor, buna karşın balık yağının kilo alma üzerinde bir etkisi yoktur. Hatta uzmanlar, kilo vermek isteyen kişilere balık yağını önermektedir. Balık yağında yer alan omega 3 yağ asidi, şişlikleri azaltan bir yapıdadır, bununla birlikte ağrıları da azaltır. 

Omega 3 fiyatları 

Faydaları saymakla bitmeyen balık yağı fiyatları konusunda da merak ediliyor. Balık yağı omega 3 fiyatlarına baktığımızda, değişken bir aralık karşımıza çıkıyor. Balık yağında fiyatı etkileyen en önemli kriterler, besin takviyesinin üretici markası, balık yağının türü, formu ve gramajıdır. Kaliteli ve uygun fiyatlı balık yağı, omega 3 satın almak istiyorsanız sitemizde yer alan balık yağı besin takviye ürünlerine göz atabilirsiniz. En iyi balık yağını ucuza almak istiyorsanız fiyata göre sıralama yapabilir, balık yağı takviye gıdaları Türkiye’nin her noktasına hızlı kargo avantajı ile teslim alabilirsiniz.  

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.