Ayak& Tırnak Bakımı

Toplam 4 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Görünüm:
Marka: Topicrem Topicrem Ayak Bakım Kremi 75 ml
Çok Kuru ve Hasar Görmüş Ayaklar için
369,00 TL
182,95 TL
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Ayak Tırnak Bakımı

Ayak ve tırnak bakımı, doğru bir şekilde yapılmadığında ayaklarımızda istenmeyen, memnun kalmadığımız kötü görüntüler ortaya çıkabilir. Ayaklarda ve tırnaklarda ortaya çıkabilecek bakım sorunlarının arkasındaki nedenlere geldiğimizde birçok konu karşımıza çıkabilir. Çatlama, ağrı ve kötü görüntülerin nedenleri arasında dehidrasyon olabileceği gibi, yanlış ayakkabı tercihi de olabilir. Ayak tırnak bakımı ürünleri ile, ayak ve tırnaklarınızın istediğiniz forma kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Ayaklarımız günlük yaşam içinde çok aktif rol alır ve her adımımzda kaslar, kemikler bir yük içindedir. Ayak ve tırnak bakım ürünleri ile, ayağınızın, genel sağlığınızı dahi etkileyebilecek durumunu kontrol altına alabilirsiniz. Ayak cilt problemleri içinde yer alan nasır, sertleşme gibi cilt sorunlarını başta ayak kremleri olmak üzere, cilt bakım markalarının ayak ve tırnaklar için geliştirdiği özel ürünlerle aşabilirsiniz.

Ayak ve Tırnak bakım ürünleri neler?

Ayak, tırnak ve topuk bölgelerine bakım yaparak, vücudumuzun en çok yük binen ve en aktif bölgelerinden biri olan ayaklarda istediğiniz cilt formunu bulabilirsiniz. Ayak bakımı için günümüzde birçok marka, çeşitli sorunlar için geliştirdiği özel ürünlerle yanınızda. Özellikle yoğun geçen günün ardından ayaklarınızda hissettiğiniz ağrılar, size olumsuz bir deneyim yaşatabilir. Aktif bir yaşamınız varsa, saatler boyunca ayakkabı içinde kalan ayak ve tırnaklardaki sorunlar, tatsız bir boyuta ulaşabilir. Bu süreçte, ayak ağrısını engellemek için kullanılan ürünler arasında en çok öne çıkanlar ayak yastığı, masajlı ayak tabanı, ayak topuk süngeri gibi seçenekler olabilir.

 

Ayaklarda en yaygın görülen sorunlar arasında mantar da yer alır. Bununla birlikte, sert cilt yapısına sahip kişilerde ayak nasırları da görülür. Mantar neden olur sorusunun yanıtı havasızlıktır. Nasır olmasının nedeni ise genellikle yanlış ayakkabı tercihi denebilir. Ayaklarda nasır ve mantar gibi sorunlara karşı kullanabileceğiniz birçok ayak bakım ürünü mevcut. Bunlar arasında, nasır bakım ürünlerinde nasır sökücü, nasır jileti, nasıl flasteri, koruyucu yer alıyor. Bununla birlikte tırnak mantarları için özel solüsyonlar da, ayak bakım ürünleri içinde. Mantara karşı ayak bakım ürünleri nelerdir derseniz mantar kremleri, kalemi ve mantar sıvısı gibi ürünler markalar tarafından sunuluyor.

 

Ayak kokusuna karşı ayak bakım ürünlerine geldiğimizde ise, ayak parfümleri içerdikleri lavanta gibi esanslarla öne çıkıyor. Bununla birlikte deodorantlı ayak tabanlıkları ve spreyleri, ayak kokusu sorunu yaşayanlara öneriliyor. Ayak ve tırnak bakımında törpü ve pensler de, en çok tercih edilen ürünler içinde. Törpüler tırnakların yanı sıra topuk bölgesinde de kullanılabiliyor. Tırnaklarda oluşan sorunları aşmanız için tercih edebileceğiniz törpü ve pensler, ayakların taban bölgesinde ve tırnaklarda birçok soruna karşı etkili bakım ürünlerinden.

Ayak bakımında nelere dikkat edilmeli?

Evde ayak tırnak bakımı nasıl yapılır diyorsanız, genel olarak aşağıda yer alan konulara dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Bununla birlikte ayak bakım kremleri, spreyleri, törpü ve pens gibi ürünler de genel ayak ve tırnak sağlığını korumak için önemlidir. Bakım yaptığımız ayaklarımızda gün içinde keyifli bir deneyim yaşayabiliriz. Güzel ve sağlıklı ayaklar için aşağıdaki konulara dikkat etmek önemli:

 

  • Ayak bakımında en önemli konu, ayakkabı seçimidir. Özellikle aktif bir iş yaşamınız varsa ve gün içinde ayaklarınız saatlerce ayakkabıda kalıyorsa, sıkı ayakkabıdan ziyade ayağınızda uygun modeller bulmalısınız. Sürekli aynı ayakkabıyı giymek ayak kokusuna yol açabilir.
  • Sağlıklı ayak ve tırnaklar için ayaklarımızı yıkamamız önemlidir. Evde ayak bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtı, her gün etkili bir yıkama yapmaktan geçer. Ayak yıkandıktan sonra kurulama süreci de önemlidir, zira ayakların ıslak kalması da iyi olmaz.
  • Ayaklarınızda çatlaklar varsa ve kuru bir cilt yapınız söz konusuysa, ayak nemlendirici krem ürünleri tercih edebilirsiniz. Ayaklarda ölü deriden kurtulmak için kullanılacak bakım ürünlerinden biri de ponza taşıdır, ayak ponza taşı ile cildiniz daha yumuşak hale gelebilir.
  • Tırnak kesimi, ayak ve tırnak bakımının önemli aşamalarından biridir. Tırnak yapınıza uygun doğru bir makasla, tırnaklarınızı kesebilirsiniz. Kadınlar için, her gün oje uygulaması varsa ojenin çıkarılması önemlidir. Kuruyan ojeler ayakların doğal yapısını bozabilir. Sağlıklı bir temizleme işlemi için, alkol içermeyen tırnak temizleme ürünleri kullanabilirsiniz.

Ayak bakım önerileri

Genel cilt sağlığımıza dikkat ederken, ne yazık ki ayak ve tırnak bakımını bazen es geçebiliyoruz. Ayaklarda yaygın görülen nasır gibi sorunlar ortaya çıkmadan, birçok kişi ayak ve tırnak sağlığına dikkat etmemekte ve bu da ciddi cilt sorunlarına neden olabilir. Evde ayak bakımında dikkate alabileceğiniz bakım önerileri şu şekilde:

  • Ayak bakımı günlük yapılmalıdır, bu süreçte ayağınızda herhangi bir olumsuz durum olup olmadığını, leke, kesik gibi durumları kontrol etmelisiniz.
  • Ayak yıkama sürecinde sabun kullanıyorsanız durulama esnasında sabunun tamamen gittiğinden emin olun, zira bu tarz temizlik ürünlerinin ayakta kalması zarar verici olabilir.
  • Ayağımıza ve tırnağımıza ilk temas eden yapı çoraplarımızdır, bu nedenle kaliteli kumaştan üretilmiş çorap kullanmanız önemlidir.
Ayak ve tırnak bakım ürünleri markaları ve fiyatları

Ayak ve tırnak sağlığınıza dikkat etmek istiyorsanız, bu alanda en iyi ürünleri sunan kaliteli markaları DermoDr olarak sizlere ulaştırıyoruz. Ayak tırnak bakım ürünleri fiyatlarında hiçbir yerde göremeyeceğiniz uygun fiyatlı seçeneklerle, avantajlı alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Ayak bakım ürünü markalarında en çok öne çıkanlar arasında Lapitak, Otacı, Mustela, Incia, Ducray ve Cerave yer alıyor. Bunlara ek olarak Solingen, Nascita, Scholl, Lionesse ve Ocean markaları da ayak tırnak bakım ürünleriyle adından söz ettirmekte. En ucuz ayak bakım ürünlerini keşfetmek, uygun fiyatlı ayak bakım kremi ve diğer önerileri görmek istiyorsanız, sitemizde fiyata göre sıralama yapabilirsiniz. Online alışveriş ayrıcalığı ve hızlı kargo avantajı ile, satın aldığınız bakım ürünlerini Türkiye’nin her yerinde kapınıza teslim alabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.