Ağız - Diş Sağlığı

Toplam 105 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Görünüm:
Toplam 105 ürün görüntüleniyor.

Ağız Bakım Suyu

Ağız ve diş sağlığı konusunda en çok kullanılan ürünler içinde yer alan ağız bakım suyu, ağız hijyeninde plaklara karşı koruma sağlamanın yanı sıra daha ferah bir nefese sahip olmanızı sağlayan ve bakterilerin temizlenmesinde etki gösteren bir ürün. Ağız gargarası ya da ağız çalkalama suyu olarak da geçen bu ürünler, içerdikleri farklı aromalarla gün içinde, ağzınızda ferah bir deneyim yaşatabilir.

Solunumun ve beslenmenin başlangıç noktası ağızlarımızdaki sağlık, herkesin önem vermesi gereken bir konu. Ağız sağlığında kullanılan diş fırçaları ve macunları, diş iplerinin yanı sıra gargaralar da uzmanlar tarafından tercih ediliyor. Doğrudan diş fırçalama ile aynı etkiyi sunmasa da ağız bakım suları, diş macununun etkisinin üzerine tamamlayıcı ve tam bir temzlik sunar. Gargalararın birçok faydası olsa da en önemli etkisi, bakteri ve mikropların yayılmasını önlemesidir. Ağız bakım suyu işe yarar mı diye soruyorsanız, bu bakım ürünleri ağızlarda bakterinin yanı sıra plak, koku ve lekelerin oluşmasını da önler.

Ağız bakım suyu özellikleri

Ağız ve diş sağlığında çok tercih edilen bakım suyunun faydaları, düzenli bir kullanım sonucunda kendisini göstermekte. Ağızda oluşabilen birçok olumsuz duruma karşı kullanılabilen bakım suları, ağız ve dişin yapısına uygun çeşitlerde seçilmelidir. Ağızda ferah ve hoş bir koku elde etmek için tercih edilen ağız gargarası, daha beyaz dişlere sahip olmak isteyen kişilerce de tercih ediliyor. Etkisini daha iyi bir şekilde gösterebilmesi adına ağız bakım suyunu, diş ipinin yanı sıra diş macunu gibi yardımcı ürünlerle birlikte kullanmak ağız sağlığı için daha da önemlidir. Ağız gargaraları içeriklerinde barındırdıkları florür ve fosfat gibi yapılarla, diş minesinin doğal ve beyaz formuna kavuşmasını sağlar. Bu nedenle diş beyazlatıcı bakım ürünleri içinde gösterilen ağız gargarası, etkili bir temizlik için önemlidir.

Ağız bakım suyu çeşitleri

Kapsamlı ve etkili bir ağız ve diş bakımı için önerilen gargaralar, diğer bakım ürünlerine nazaran daha kapsayıcı bir etki sağlar. Diş fırçası ve macunu yalnızca belli bölgelere ulaşabilirken, ağız gargaraları ise ağzın tamamında etkili olur ve en ulaşılmaz noktalarda bile, etkili içeriği ile sağlıklı bir hava yaratır. Bununla birlikte gargara ürünlerinin tek faydası dişler üzerinde değildir, ağız gargarası diş eti üzerinde de birçok sorunu etkiler. Ağız bakım suyu çeşitleri nelerdir derseniz günümüzde birçok ihtiyaca göre farklı ürünler sunuluyor. Antibiyotikli ağız gargarasının yanı sıra antibakteriyel ağız gargarası, antiseptik ağız gargarası gibi seçenekleri tercih edebilirsiniz. Tüm bu ürünler ağızlarda farklı bakım etkisi sunarken, antiseptik gargaralar bakteri oluşumlarına karşı çok etkilidir. Bununla birlikte antiseptik ürünler koku oluşumunu da önler. Antibakteriyel ürünler, diş tartarları ve kokuyu önlerken nefesinizde harika bir ferahlık sunar.

İçeriklerine göre ağız gargarası ürünlerin çeşitlerine geldiğimizde, diş ve ağız yapısına göre satın alabileceğiniz birçok alternatif bulunuyor. Alkol içeren ağız gargaraları olduğu gibi organik ağız gargarası ürünler de söz konusu. Organik ürünler tamamen doğal bileşenlerden oluşan ve dişlerinizde, ağzınızda aradığınız doğal etkiyi sunacak yapıda ürünlerdir. Antibiyotikli ağız gargaraları ise tedavi edici özelliktedir.

Ağız gargarası aromaları

Ağız sağlığı açısından birçok fayda sağlayan ağız gargaraları ya da ağız bakım suyu, içerdikleri organik, doğal aromalarla nefesinizdeki ferahlığı harika tatlarla bir araya getirebilir. Bitkisel içerikli ağız gargaralarına geldiğimizde en çok tercih edilen aromalardan biri nanedir. Naneli bitkisel ağız gargarası, diş macunları ya da diş ipinde olduğu gibi gargarada da tercih ediliyor. Bununla birlikte nane, florür açısından da zengin bir üründür. Florürlü ağız gargaraları, dişlerde tercih ettiğiniz macunun iyi etkilerinin daha uzun devam etmesini sağlar. Kokuya karşı ağız gargarası arayışınız varsa çinkolu ağız gargarası tercih edilebilir. Ağız gargarası kullananlar, yukarıda belirttiğimiz ağız gargarası faydalarının tamamını görüyor. Ağız gargarası öneri ya da tavsiyesi arıyorsanız DermoDr olarak en iyi ağız gargarası çeşitlerini sunuyoruz. Nanenin yanı sıra çilek ve portakal gibi aromaların da yer aldığı ağız gargaraları, ağızlarda hem üst düzey bir koruma, hem de keyifli aromalarla daha ferah nefes sunuyor.

Ağız gargarası markaları ve fiyatları

Çok kolay bir kullanımı olan ağız gargaraları için, ağız bakım suyu nasıl kullanılır diyorsanız tek yapmanız gereken, günlük ağız bakımında diş fırçaladıktan sonra gargarayı kullanmak. Gargara ağza alındıktan sonra bir süre çalkalanır ve ardından atılır, ağız bakım suyu yutulmamalıdır. Dişlerde ve ağızda bakteri oluşumunu önleyen ve kokunun gitmesini sağlayan gargaraları sabah ve akşam en az iki kez kullanabilirsiniz.

 

Ağız ve diş bakım ürünlerinde en iyi seçeneklerin yer aldığı DermoDr’da, ağız bakım suyu markalarında en geniş seçenekleri görebilirsiniz. Ağız bakım suyu fiyatlarını merak ediyor ve en uygun bütçeli ağız bakım ürünlerini satın almak istiyorsanız, sitemizde fiyata göre sıralama yapabilirsiniz. En çok tercih edilen ağız bakım suyu markalarında, Oral-B, Listerine, Colgate, Sensodyne, Halazon ve Vitis yer alıyor. Siz de geniş markalar ve uygun fiyat avantajlarının yer aldığı sitemizde ağız bakım suyu ürünlerini satın alabilir, Türkiye’nin her yerine hızlı kargo ile alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.